top of page

PROČ PRÁVĚ DOVOLENÁ V ALPÁCH?

     ... kde začít? Zážitky ...

DOVOLENÁ S KOČÁRKEM V POHODĚ

Alpy jsou rozhodně vhodnou destinací pro všechny věkové kategorie a děti jsou zde velmi vítané. Dovolená s kočárkem v Alpách umí být velmi rozmanitá, pohodová nebo akční.

Nemáte čas plánovat a hledat, které trasy jsou sjízdné? Vyřešeno za Vás ...

letní dovolená v alpách
Dovolená v Rakousku s dětmi

ZDARMA LANOVKY, BAZÉNY A DALŠÍ SLUŽBY

 

All you can enjoy! S Alpínkem za lanovky, bazény a množství dalších aktivit nemusíte zaplatit nic navíc.

 

Vybíráme destinace a ubytovatele tak, abyste si s kartou hosta mohli užívat dovolenou opravdu naplno a měli dodatečné náklady pod kontrolou. Ušetřené prostředky pak můžete vložit do jiných požitků, například do zmrzlin :-).

 

Dovolená v Rakousku s dětmi - vyjeďte si nahoru
Dovolená v Rakousku s dětmi - svezte se...

DOVOLENÁ V ALPÁCH VÁS UCHVÁTÍ

 

NEVŠEDNÍ ZÁŽITKY PRO CELOU RODINU

 

Jet s dětmi do Alp se může zdát jako náročná akce, co s dětmi v   Alpách? A vlastně kam s dětmi do Alp?

Zážitkové parky, přírodní hřiště, lanové parky, střílení z luku, turistický vláček, projížďka parníkem, minigolf, bazény, tůry s průvodcem, … Každé středisko má jinou nabídku, většina aktivit je s kartou hosta zdarma a celá řada dalších se slevou.

 

Ale už jen samotná jízda lanovkou je velmi návykový zážitek nejen pro děti. Na vyšších místech se lze potkat se sněhem a dětem se určitě bude líbit stavba sněhuláka nebo koulovačka v létě. Vzpomínky na takovou dovolenou pak vydrží opravdu dlouho.

© Hochkönig

© Hochkönig

© schladming-dachstein_raffalt

KRÁSNÁ PŘÍRODA

 

V Alpách je 82 čtyřtisícovek a v Rakousku 976 třítisícovek. Alpy zasahují do pěti evropských států. Jejich monumentálnost bere dech. Uvidíte vodopády, jezera, soutěsky, vysokohorské přehrady, užijete si výhledy na ledovce a zasněžené vrcholky, nebo si na některý vyjedete. Takovou rozmanitost jinde než ve vysokých horách nenajdete.

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

FYZICKÁ NÁROČNOST KAŽDÉMU DLE CHUTI

 

Zažijte pohodový nebo náročný den podle Vaší aktuální nálady a chuti. V Alpách můžete absolvovat kratičkou promenádu císařovny Sisi stejně jako podnikat dlouhé túry s velkým převýšením. Nebo můžete vyjet lanovkou, kochat se výhledy a fotit. Nebo se procházet kolem jezera, koupat se a užívat si pohodičku obklopeni alpskými velikány. Jak se Vám bude chtít.

BOHATÁ INFRASTRUKTURA

 

Vybavenost Alp je na velmi vysoké úrovni. U lanovek jsou parkoviště, toalety, u horních stanic často dětská hřiště. Vše je zde pro Vaše pohodlí, nic neplatíte.

Také hotely mají často hřiště, hernu, někdy klubík, samozřejmostí je parkování a WiFi. 

POHOSTINNOST

 

Zažijte tradiční rakouskou pohostinnost. V rodinných hotelech Vás často vítá majitel osobně a příjemná atmosféra a útulnost na Vás dýchne pokaždé, když se vrátíte z výletu.

Dovolená v Rakousku s dětmi - voda ochladí a pobaví
Dovolená v Rakousku s dětmi - ochutnejte místní produkty
Dovolená v Rakousku s dětmi - hřiště u lanovky

© SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

© Hochkönig

S MALÝMI TURISTY

KDYŽ JEDETE

S MALÝMI TURISTY

NUDIT SE ROZHODNĚ NEBUDETE

 

V rakouských Alpách na děti myslí a jsou pro ně nachystané různá oživení trasy, vyřetávaná zvířátka, naučné stezky, někde třeba sbírání razítek a plnění úkolů. Pod vrcholy vznikly zážitkové parky, přírodní hřiště nebo lanové parky. U lanovek a chat jsou běžně houpačky, prolézačky a pískoviště.

 

BUDE TO PRCKA BAVIT?

 

Malí turisté jsou na horách celkem nenároční a šťastní. Stačí jim klacíky, kamínky, potůčky, sem tam si pohladí krávu a zhoupnou se na houpačce. Už samotná jízda lanovkou je pro ně zážitkem. Jakmile zrušíte kočárek, jsou děti většinou zvyklé být celý den na nohou. A takové schody a mosty v soutěsce jsou vlastně skvělou zábavou! I když se to nám dospělým někdy nezdá.


 

Dovolená v Rakousku s dětmi - jsou tu na vás připraveni
Dovolená v Rakousku s dětmi
Dovolená v Rakousku s dětmi - užijte si to

VÝZVY KAM SE PODÍVÁTE

 

Čím jsou děti starší, tím jsou náročnější na zabavení se. Už jim nestačí házet kamínky. Ale když se mají do něčeho trefit, rázem dostává aktivita jiný rozměr. A šťastní turisté, co dosáhnou vrcholu, mají jasné poznávací znamení – jsou orazítkovaní na obou rukou i na čele a jsou to borci! Vrcholová horká čokoláda doplní energii a na prolézačce turista zapomene, že ho bolely nožičky.

 

 

V Průvodci aktivní dovolenou s dětmi najdete trasy jak přímo pro děti, tak trasy, které jsou vhodné svou délkou a terénem. Zároveň Vám v Průvodci navrhneme tipy, jak děti zabavit a jaké aktivity na túrách můžete vyzkoušet.

© SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

POTŘEBUJETE KOČÁREK?

S KOČÁRKEM

TURISTIKA S KOČÁRKEM

 

Pojeďte do rakouských Alp s kočárkem. I s těmi nejmenšími si užijete krásnou dovolenou.

 

Kočárek rozhodně není překážka. Zatím nás všechny lanovky svezly a s kočárem si poradily. U starších lanovek je někdy potřeba vynést kočárek pár schodů, u novějších jsou příjezdy bezbariérové. Jenom pozor na široká kolečka u některých kočárků. Při nastupování do kabinky je někde nutné jedno kolečko sundat, aby se podvozek vešel do dveří. Ale obsluha lanovky bývá vstřícná a ráda pomůže.

Dovolená s kočárkem může začít.

SEDAČKOVÁ LANOVKA

 

Ani to není problém. Většinou kočárek složí, pošlou ho na sklopené sedačce za Vámi a na konci ho zase sundají. Pro jízdu na sedačkové lanovce je vhodné mít na malé mimčo třeba klokanku, Babybjörn nebo šátek. Větší děti většinou sledují dění, mávají na protijedoucí sedačky a jsou z lanovek nadšené.

 

A co nahoře? V každém středisku jsou trasy vhodné pro kočárek. Náš Průvodce aktivní dovolenou s dětmi Vám poradí, kam se vydat. Někdy vede lanovka rovnou na vyhlídku, stačí vystoupit a fotit :-).

S NOSÍTKEM DO TERÉNU

 

Výborné bývají výlety kombinované – sjízdnou část cesty půjdete s kočárkem, pak kočár zaparkujete u chaty nebo pod smrčkem a pokračovat můžete pěšky s dítětem v nosítku na zádech.

 

Ideální kočárky do hor mají odpružení a nafukovací kola. Odpružení lze částečně nahradit upuštěním kol doměkka.

 

Rodiče s kočárkem a většími sportovními ambicemi si také najdou své. Sice to občas znamená přenést pár metrů kočárek přes nerovnosti, do kopce tlačit kočárek ve dvou, z kopce někdy ve dvou i brzdit. Každopádně se hodí kvalitní treková obuv a případně kousek lana, který tlačení/brzdění usnadní.

© SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

HODILO BY SE VÁM ODRÁŽEDLO?

CO NAJDETE V PRŮVODCI AKTIVNÍ DOVOLENOU

ODRÁŽEDLO NA HORY PATŘÍ

 

Děti i rodiče milují odrážedla. Děti to baví, posunují se rozumnou rychlostí vpřed (proto je milují i rodiče) a nebolí je nožičky ani na celodenním výletu. Odrážedlo se dá navíc dobře nést, takže malý turista může mít změnu. Všechny tyto výhody se hodí i na horách.

 

Stačí provaz, kterým ve správný okamžik pomůžete do kopce nebo brzdíte v prudších kopcích. S odrážedlem je Váš akční rádius rázem násobný. Není důvod nechávat odrážedlo doma.

 

Náš Průvodce aktivní dovolenou Vám poradí vhodné trasy pro odrážedlo, včetně popisu náročnosti, takže se můžete rozhodnout, zda to Váš cyklista už zvládne.

bottom of page